بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» آیا آب میوه گیری مواد مغذی میوه را از بین میبرد؟

آیا آب میوه گیری مواد مغذی میوه را از بین میبرد؟

آبمیوه : برترین باور غلط ها و حقایق

 آبمیوه در سراسر جهان محبوبیت پیدا می کند،اما باورهای غلط زیادی در مورد فواید و نگرانی هایی برای سلامتی نوشیدن آب میوه تازه وجود دارد.

معایب آبمیوه گیری چیست؟

دستگاه آب میوه گیری پوست و پالپ غنی از مواد مغذی و غنی از فیبر را پشت سر می گذارد. بدون فیبر میوه، بدن شما قند فروکتوز را راحت تر جذب می کند، که می تواند سطح قند خون را مختل کند.

آب تهیه شده با میوه دارای کالری بالایی است.

باور غلط: آبمیوه به کاهش وزن کمک می کند.

واقعیت: کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که کالری کمتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف کنید. بنابراین، اگر روزانه 1200 تا 1400 کالری آب میوه را به عنوان بخشی از آبمیوه مصرف کنید و کالری دریافتی توصیه شده شما 1700 کالری باشد، احتمالاً به دلیل کمبود کالری، وزن کم خواهید کرد. اما پاک‌سازی آب‌میوه‌ها شبیه یک رژیم غذایی شدید است و هرگونه کاهش وزنی که باعث شود فقط در کوتاه‌ مدت باشد. هنگامی که رژیم غذایی عادی خود را از سر بگیرید، احتمالاً هر کیلویی را که از دست داده اید اضافه می کنید.

علاوه بر این، رژیم غذایی آبمیوه از نظر تغذیه ای نامتعادل خواهد بود، زیرا مقادیر توصیه شده فیبر، پروتئین و سایر مواد مغذی را دریافت نمی کنید. این احتمالاً باعث از دست دادن توده عضلانی و میل به غذا و همچنین سایر مشکلات سلامتی مانند قند خون بالا می شود. بنابراین، بهتر است یک وعده آبمیوه توصیه شده را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل مصرف کنید و برای کاهش وزن سالم، کالری دریافتی خود را کاهش دهید.

باور غلط: یک آبمیوه می تواند به سم زدایی بدن شما کمک کند.

واقعیت: هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. اندام های بدن شما مانند کبد و کلیه ها مسئول سم زدایی و پاکسازی بدن شما هستند. این اندام ها در یک فرآیند طبیعی به حذف سموم از بدن کمک می کنند. در طول پاکسازی آبمیوه، فرد احتمالاً ذخایر گلیکوژن خود را برای انرژی می سوزاند که می تواند باعث از دست دادن آب بدن شود. پاکسازی همچنین می تواند منجر به عوارض جانبی مانند کمبود انرژی، سردرد، تحریک پذیری، قند خون پایین و یبوست شود.

باور غلط: جذب مواد مغذی از آب میوه و سبزیجات تازه برای بدن آسان تر از میوه ها و سبزیجات کامل غنی از فیبر است.

واقعیت: هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. سیستم گوارش شما طوری طراحی شده است که مواد مغذی را از غذاهای مختلف، حتی آنهایی که سرشار از فیبر هستند، استخراج کند. در واقع فیبر نقش مهمی در سیستم گوارشی و دفعی دارد و برای سلامت دستگاه گوارش و روده ضروری است.

باور غلط: اسموتی میوه و سبزیجات به اندازه خوردن میوه ها و سبزیجات کامل سالم است زیرا پالپ و فیبر آن حفظ می شود.

واقعیت: فرآیند تجزیه یک میوه یا سبزی کامل غنی از فیبر در دستگاه گوارش و روده برای سلامتی مفید است. از این رو خوردن میوه ها و سبزیجات کامل گزینه سالم تری نسبت به نوشیدن آبمیوه تازه یا اسموتی است.

باور غلط: از اسفناج و کلم پیچ در آب تازه خودداری کنید زیرا می توانند با داروهای رقیق کننده خون تداخل داشته باشند.

واقعیت: مصرف زیاد اسفناج و کلم پیچ ممکن است بر داروهای ضد لخته شدن خون تأثیر بگذارد. با این حال، در مقادیر متوسط، مصرف این سبزیجات برای بیمارانی که از داروهای انعقاد خون استفاده می کنند بی خطر است.

7 راه برای آبمیوه گیری سالم تر

مهم است که میوه ها و سبزیجاتی را که استفاده می کنید با دقت بشویید تا همه آلودگی ها و آفت کش ها پاک شوند.

همیشه از وسایل تمیز و آبمیوه گیری برای آبمیوه گیری استفاده کنید و بلافاصله پس از استفاده آنها را کاملاً بشویید.

سبزیجات مورد علاقه خود را با میوه مورد علاقه خود ترکیب کنید تا یک آبمیوه سالم داشته باشید.

برای آبمیوه گیری از انواع میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. از خوردن آب یکسان هر روز خودداری کنید.

مقداری از پالپ را دوباره به آب میوه اضافه کنید یا آن را ذخیره کنید و به یک سوپ یا غذای برنج اضافه کنید.

با اضافه کردن دانه کتان یا زنجبیل آسیاب شده، آب میوه خود را سالم تر کنید.

فقط چیزی را که می خواهید بلافاصله مصرف کنید آب بگیرید. آب میوه ارزش غذایی خود را از دست می دهد و اگر سرپا بماند می تواند باکتری ایجاد کند.

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  المنت میله ای  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


تاسیسات شماسی، فروش پکیج بوتان شیراز 09177148335 تاسیسات شماسی، فروش پکیج بوتان شیراز 09177148335 مشاهده